Ako sme si zamilovali Mustanga, ktorý sa stal našim každodenným životom

Kde bolo tam bolo, bolo to presne pred 2 rokmi: náš prvý syn práve dovŕšil 1 rok života a my sme už pochopili, že je ten správny čas sa trošku vyventilovať, že si treba oddýchnuť na nejakej exotickejšej dovolenke niekde v teple. Písal sa november roku pána 2016 a jedinou vhodnou a bezpečnou destináciou v tom období sa nám pozdávali Spojené arabské emiráty. Dôvod bol jednoduchý: relatívne krátky let a stále príjemných okolo 30 st. Celzia. Keďže sme si v Dubaji nedopatrením bookli hotel, ktorého hotelová pláž bola práve v rekonštrukcii (Google panáčik bol asi veľmi outdated), boli sme chtiac či nechtiac odkázaní na hotelový Shuttle bus, či prenájom nejakého auta. Najskôr sme išli do požičovne s tým, že máme záujem o normálne vozítko. Po prvých dňoch jazdenia po Dubaji sme však rýchlo pochopili, že sa naše priemerné požičovňové autíčko vcelku vymykalo priemeru a na križovatkách v premávke bolo vlastne veľmi veľmi podpriemerné, aj keď na odvoz na pláž vcelku stačilo.
Mustang Cabrio Dubai Plaze zadok
Svet je veľký zadok
Vidiac tú nablýskanosť okolo, odhodlali sme sa, že si trochu vyhodíme z kopýtka aj my, však život je len jeden…. Naši kamaráti v tom čase už vlastnili na Slovensku Mustanga a ďalšie americké legendy, takže naším snom bolo zajazdiť si niečo podobné. Takže rozhodnutie bolo vcelku jasné, ideme hľadať kde si ho vieme požičať, a to s jasnou podmienkou, že vzhľadom na prekrásne letné počasie to predsa nemôže byť nič iné ako kabriolet. Chvíľka googlenia a ponuky boli na stole.
Mustang Cabrio In Dubai
Tak už sa blížime => Burj Khalifa
Auto nám priviezli večer okolo 22:00h, syn už spal, ale nám to aj tak nedalo. Pri tej kráse, čo nám doviezli, sme ho museli ísť hneď prevetrať. Čo Vám poviem, rodičia roka: syn v pyžamku, čapičke, zabalený v deke aby ho neofúklo, si spokojne spinkal v autosedačke na zadnom sedadle. A my?!? S nádychom nespútanej radosti na perách sme sa šialene usmievali na vodičov v tých obyčajných autách naokolo.
Mustang Cabrio Dubai Prvy vecer
Čistá detská radosť po zobudení

Noc to bola plná prehadzovania sa a snívaní o ešte krajšom zajtrajšku s kabrioletom.

Mustang Cabrio GT Dubai
Slovenskooooo! vrrrrrrr

Na druhý deň sme sa vychystávali na pláž a zauvažovali sme, že nezoberieme asi všetky veci, lebo sa nám do toho kabrioletu určite nezmestia. Prišli sme do garáže, otvorili kufor a wooow, veď to má kufor skoro ako naše auto vyššej strednej triedy. Keď sme tam narvali kočík, hračky na pláž, osušky, tašku, ruksak a stále sa zdalo, že sa tam niečo zmestí, tak sme si povedali, že toto je predsa len auto aj pre rodiny s deťmi. Pre malého boli najzaujímavejšie svetielka mustangov cválajúcich po zemi pri otvorených dverách…

Mustang Cabrio Dubai GT Spiaci junak
2,5 člena posádky

Samozrejme nášho červeného Mustanga s rozpustenou hrivou sme si neskutočne užívali bezstarostným jazdením po všetkých možných i nemožných plážach Dubaja, vystupovať na kvázi povinné testovacie kúpania sa nám ten deň ani veľmi nechcelo. Na križovatkách sme tiež boli opäť kráľmi a keď sa dalo, skúšali sme i výrobcom udávaných 4,8s zrýchlenia, to však väčšinou až po zotmení. Svieži vánok vo vlasoch a večerná panoráma rozsvietenej najvyššej budovy Dubaja nás dostali do úplne iného mentálneho sveta. Špás to nakoniec nebol úplne najlacnejší, ale boli to určite naše najlepšie investované peniaze v Dubaji.

Mustang Cabrio In Dubai
Tak už sa blížime => Burj Khalifa
Dovolenka sa nám skončila a s ňou aj naše šantenie na kabriolete. Plní emócií z tohto neopakovateľného zážitku sme premýšľali, ako si tento zážitok opäť zopakovať alebo najlepšie zvečniť.
Mustang Cabrio GT Dubai Plaze 2
Hotel Burj Al Arab 7 hviezdičiek, Mustang Cabrio 10 hviezdičiek
Začali sme pozerať rôzne ponuky Mustangov na internete, zvažovali sme rôzne verzie i motorizácie, až sme si po dlhšom uvažovaní vyhliadli nášho bordového krásavca. Bola to láska na prvý pohľad. Vsadili sme na to, že Mustanga, a naviac bez strechy si predsa zaslúži aj Bratislava a celé Slovensko! Však aj nám tu rastú mrakodrapy ako huby po daždi a tiež máme svoje prekrásne letné destinácie, kde sa náš kabriolet priam rozpúšťa v letnej pohode. Momentálne máme Mustanga pre našu každodennú dávku radosti, avšak vieme sa s ňou i nezištne podeliť i s Vami (samozrejme za istú odplatu :), aby ste sa i Vy všetci vedeli obdarovať, či nezabudnuteľným darčekom obšťastniť i niekoho blízkeho.
Mustang Cabrio GT In Da City 2
Vietor vo vlasoch a výkrik na perách

Sny si treba plniť, ak Vám s tým vieme len trošilinku pomôcť, určite sa nám ozvite!

Pozicovna americkych aut - Mustang Cabrio
Prenájom Mustang Cabrio

Mustang Cabrio V6 3.7l Shelby Design (US version). Požičaj si ma na: www.mustang-cabrio.sk

Jeden komentár k “Ako sme si zamilovali Mustanga, ktorý sa stal našim každodenným životom”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *